[bobroviny.cz] (c) 2004-2022 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Křtinská padesátka 2013

5.10.2013

Po nějaké době se vracím na Křtinskou padesátku, která se už mezitím stala v naší rodině tradicí. Ala s klukama chodí pravidelně, ale mně to minimálně poslední dva roky nevyšlo. Z nabízených tras nám nejvíc vyhovuje nejkratší, sedmikilometrová. Normálně nám tahle trasa připadá jako pro zoufalce, ale přesně to jsme, když máme pronést/protlačit dvě odporující děti.

Opékání buřtů

Tento rok byla sestava - já, Alice, Dan, Honza a děda. Danovi jsme nesli plastovou motorku, na Honzu jsme měli nosičku, ve které být nechtěl. Po příjezdu do Křtin Ala vyrazila na nákup a zapsat se na startu, my ostatní jsme řádili venku. Dan dělal divoké sjezdy na motorce a Honza musel skákat v bahně. Když mu to bylo zakázáno, udělal parádní hysterák. Takže jsme začínali vesele a s "dobrou" náladou.

Všichni pohromadě Křtinský kostel Honza chce šťouchat do koz

Cesta (aspoň té nejkratší trasy) se posledních pár let nemění, takže jsme vyrazili přímo kolem kostela do kopce. Děti samozřejmě sabotují hned od začátku, ale s tím jsme počítali. Jde se po zelené směrem ke Klostermannově studánce. Většinou jdeme lesem, jenom nahoře na kopci je salaš s několika kozami. Honzík kozy miluje, takže se zastavujeme. Bohužel fouká silný studený vítr, což přestávku zkrátilo jenom na jeden rohlík a krátké mávání klackem.

Někdo se nese a je spokojenej Cesta do Habrůvky Dan na motorce Cesta do Habrůvky

Kousek před Klostermannovou studánkou je lesní školka. Na předchozích ročnících bývala v cíli i nějaká uzenina. Bohužel vydávání se obvykle docela vleklo, takže se pořadatelé rozhodli změnit strategii a zařadili opékání spekáčků přímo na trasu. Řekl bych, že to byl dobrý nápad, a letos jsme zvládli i opéct a nakrmit dravou zvěř. Cesta pokračuje mírně z kopce, takže Dan se chopil plastové motorky a vyrazil, že jsme mu sotva stačili. Asi po 30 metrech upadl a začal ječet. Ale tváří v tvář výběru, jestli půjde pěšky nebo na motorce, vybral opět motorku. Honzík střídavě vymrčoval nosičku, dolů, nést v náručí, rvát se s Danem o motorku, sedět za krkem, pěšky šel jen 10 metrů pro razítka.

Kozy Na schodech kostela Kotě

Závěr byl příjemný, cesta z Habrůvky je pořád z kopce a Dan se nechal přesvědčit, že dolů poběžíme. Sice jsme se každých 30 metrů vydýchávali, ale tempo jsme měli pořád slušné. V cíli jsme dostali trička a diplomy a frčeli jsme domů. Shodnocení: letos jsme únavou nepadli, nohy nebolely, ale psychická masáž našich dětí fyzickou náročnost trasy hravě vynahradila.

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Křtinská "padesátka" 2016 Křtinská padesátka 2014 Miminko valí
aneb Křtinská padesátka
Křtinská padesátka podruhé Křtinská padesátka 2011

Nejnovější články

Orlí stezka aneb "jen aby to nebylo moc měkký" Kapitánčin deník 2 Kapitánčin deník 1 Velmi krátká recenze Dyje - než se do Nových mlýnů vlije

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2022 Roman Hubáček