[bobroviny.cz] (c) 2004-2023 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Zimní Keprník

17.2.2007

Letošní zima není zase tak hrozná. V Brně se sněhu sice moc neurodilo, ale na horách to docela jde. Malý, kondiční, jednodenní výlet do Jeseníků.

Výhled zpět na Šerák

Plán byl jednoduchý, přijedeme na Ramzovou, rozhlídneme se a vylezeme na nějaký kopec, který bude vysněžený. Tím správným se ukázal být Šerák, další postupový vrchol potom Keprník.

Cesta na Keprník Sněhu není až tak málo Roman ve stoupání

Bohužel už se stává tradicí, že u výletů do Jeseníků podceňujeme přípravu. Ala má extrémně klouzavé běžky, vosky samozřejmě nechala doma. V půli kopce soucitně nabízím výměnu za moje neklouzavky. Následující úsek je pořádná dřina, nadávám jako špaček. Na vrcholu opět měníme, přece jenom jsme každý na ty svoje zvyklí.

Vrcholovka (zleva Roman, Alice a já) Válení se po sjezdovce

V plné chatě na Šeráku došlo k téměř neuvěřitelné události. Na jejich jídelním lístku je zajímavá položka - Jelení nudličky. Obvykle ji nemívají, tentokrát jsme měli štěstí. Čekal jsem sice trochu jinou chuť, ale dobrota to rozhodně byla.

Podrobnosti

Trasa: Ramzovské sedlo (760m) - Čerňava (1102m) - Šerák rozcestí (1351m) - Keprník (1423m) - Chata na Šeráku (1351m) - po sjezdovce - Mračná (1200m) - Ramzovské sedlo (760m)

Mapa: KČT 55 - Hrubý Jeseník (1:50 000)

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Ramzová Přechod do Branné Na Keprník Jeseníky Červenohorské sedlo - Ostružná

Nejnovější články

Puťák pro psa Cesta za Harry Potterem Vezmeme to od Počátků Hochkogel aneb uděláme si to pěkný! Orlí stezka aneb "jen aby to nebylo moc měkký"

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2023 Roman Hubáček