[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Čebín - Blansko

30.9.2006

Kondičně-fotografický výlet v okolí Brna. Výchozí místo je Čebín, který je asi čtvrt hodiny vlakem, cílové místo je Blansko, vzdálené obdobně, avšak na jiné trati.

V polích u Újezda

Není to poprvé, co jdeme tuhle trasu. Posledně jsme zabloudili v podvečer v hustých lesích před Blanskem a dorazili za tmy značně utahaní. I tentokrát budeme mírně bloudit, ovšem bez vlastní viny.

Kousek za Drásovem se modrá značka zanořuje do lesa. Když jsme se k němu blížili, začala se ozývat silná střelba přímo před námi. Následoval spor o to, kdo to před námi střílí, potom zase jestli nás trefí, když tam vlezeme. Zvítězilo opatrnické hledisko, že nebudeme pokoušet. Můj názor, že v polích budeme lepším cílem, jsem neprosadil.

V polích za Drásovem Březový hájek

A tak jsme se plížili přes pole, různými pěšinkami, roklinkami a přes potoky. Když už jsme ztráceli naději, že značku ještě někdy najdeme, vylezli jsme na kopec, kde vedla. Od té chvíle jsme se jí už drželi jako lovecký pes stopy škodné.

Když ležím na zádech Zřícenina hradu Trmačov

Cesta byla jinak vybavena různými pamětihodnostmi, například památníkem partyzánského odboje a zříceninou hradu Trmačova, který je vidět na jedné z fotek. Ano, to je opravdu všechno, co z něho zbylo ...

Podrobnosti

Trasa: Čebín - po modré - Drásov - památník roty gen. Luži - zřícenina Trmačov - Újezd u Černé Hory - Milonice - Blansko. Asi 25km, nepříjemný je jenom krátký úsek kolem Milonic, kde značka vede po poměrně frekventované silnici na Černou Horu.

Mapa: KČT 85 - Okolí Brna - Svratecko (1:50 000)

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Kozel a výlet na Cimburk Na houbách Na Stoh

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček