[bobroviny.cz] (c) 2004-2022 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Lanové centrum

7.10.2006

V rámci předsvatební rozlučky jsme se vypravili na "pánskou jízdu" do Brněnského lanového centra. Přes určité obavy počasí celkem vyšlo - pršelo jen velmi mírně - takže jsme si mohli vyzkoušet spoustu atrakcí.

Celkový pohled

Lanové centrum nezabírá moc místa. Kromě dřevěných šaten tady mají dvě "hřiště", jedno těsně nad zemí, sloužící k prvnímu seznámení a rozvičení. Druhé je nataženo mezi 10-timetrovými sloupy, takže překážky jsou asi osm metrů nad zemí.

Zajímavá překážka - střední část se nesměla použít Kovbojské lano

Na vysokých překážkách se samozřejmě jistí. Většina je zaměřena na stabilitu a strach z výšky, mají tady zajímavé visuté lávky, některé i s přeskokem díry. Úkol je na všech tentýž - dostat se od jednoho sloupu k druhému, přičemž liší se způsob překonání.

Hlavní opěrný bod centra - lezecká stěna První vysoká překážka Třmeny Spouštění

Překážky pro dva

Co nás ale zajímalo nejvíc, byly překážky zaměřené na spolupráci. Řada z nás už totiž tady byla, takže nějaké obyčejné lezení už nestačilo.

Začali jsme hned na té nejtěžší, tedy aspoň slečna instruktorka to tvrdila. Na provazech byly zavěšeny vodorovné klády a úkol byl vylézt až nahoru. Klády byly docela daleko od sebe, aby to nešlo tak snadno.

Překážka pro dva - celkový pohled Jednoduché zadání - po kládách nahoru Ovšem lehké to nebylo Vrcholová holubička

Ovšem ukázalo se, že tak náročné to zase nebude. Červ vyrazil sám s průpovídkou, že k tomu nikoho nebude potřebovat a za chvilku už dělal holubičku nahoře. Zato druhá dvojice, Mirda s Falcem, měli problémy. Asi jim chybělo pár centimetrů do Červových dvou metrů, poslední - nejtěžší - kládu nedali. Tedy ne oba, jednoho nahoru dostali, druhý se ale přes všechnu snahu obou nahoru nevydrápal.

Z dalších dvojic byly zajímavé třeba tyhle trámky. Leze se to nastřídačku a oba se navzájem vyvažují. I tenhle kousek jsme zkoušeli každý sám, ovšem všichni bez výjimky jsme brzo letěli po hlavě dolů. Na něco jsou prostě potřeba dva.

Trámky pro dva Trámky pro dva - pokus přeskákat to sám Rosťův sólový pokus ... a neúspěch

Odkazy

Lanová centra v České republice
Brněnské lanové centrum
Oficiální galerie z Lanového centra

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Další lanové centrum Svatba Bozeňov Lysá hora v dešti

Nejnovější články

Orlí stezka aneb "jen aby to nebylo moc měkký" Kapitánčin deník 2 Kapitánčin deník 1 Velmi krátká recenze Dyje - než se do Nových mlýnů vlije

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2022 Roman Hubáček