[bobroviny.cz] (c) 2004-2023 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Pulčínské skály

20.10.2017 - 21.10.2017

Už od léta se těším na podzimní horskou akci - chceme jet na tři dny na Roháče, sami s Alou, bez dětí. V pátek mám volno, ale ještě jdeme k volbám a pak vyrážíme. Díky tomu vyjíždíme dost pozdě, navíc ve Zlíně zjišťujeme, že nejde otevřít nádrž. Sice jsme rychle sehnali mechanika, který vyblokoval spálený motorek a otevřel ji, ale všechno přispělo k tomu, že kolem šesté večer se teprve blížíme ke Slovenské hranici, tma vůkol, mlha a prší.

Výhled do údolí

Oba jsme už dost unavení, tak se rozhlížíme po nějakém ubytování. První dvě vesnice nemáme štěstí, dokonce už přemýšlíme o spaní v autě. Ale pak v mapě najdeme zajímavou vesničku jménem Pulčín. Je na slepé silnici, podle mapy tam ale má být jak ubytování, tak i nějaké hospody. Příjezdová silnice vedla kolem hlubokého údolí, nad nímž probleskovaly světla vesnice.

Turistické cedule s místními lákadly Veřejné tábořiště Pulčín Podzimní barvy nad Pulčínskými skalami Houba

Nakonec spíme v pěkném penzionu, hned vedle příjemné hospůdky, kde jsme si dali dobrou večeři.

Deka mechů Kozí ulice Pulčínské skály Pulčínské skály, památník padlých trampů

Ráno, už dobře vyspaní, jsme prozkoumali turistické cedule u penzionu. Slibují Pulčínské skalní město, zbytky skalního hradu, vodopád a jiné znamenitosti. Na Slovensko se nám už nechce, tím spíš, že v neděli má lít jako z konve. Výlet se vydařil a objevili jsme moc pěkný kout světa. Odpoledne v Trampské hospodě s velmi originální výzdobou, kombinující socialistické artefakty s americkou indiánskou romantikou, jsme ještě zvažovali výběh na Lysou horu, ale nakonec jsme to otočili domů a v neděli šli lozit.

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Všemina Na houbách

Nejnovější články

Puťák pro psa Cesta za Harry Potterem Vezmeme to od Počátků Hochkogel aneb uděláme si to pěkný! Orlí stezka aneb "jen aby to nebylo moc měkký"

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2023 Roman Hubáček