[bobroviny.cz] (c) 2004-2023 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Bryce Canyon

5.5.2008 - 6.5.2008

Naše další zastávka na cestě za poznáním jihozápadu USA - Bryce Canyon. Ukousnutá hrana náhorní planiny byla natolik zvětralá a z různorodého materiálu, že byla působením větru a deště ohlodána docela zvláštním způsobem.

Bryce Canyon

Říkají tomu tady HooDoo. Je to sloup z červeného kamene který zůstal, když okolní měkčí usazeniny podlehly zubu času. Mají jich tu plné tři amfiteátry, za mírný poplatek (myslím $25 za auto, vstup platí na následujících 7 dní) si jich můžete užít do sytosti. Pro turisty jsou tu připravené spousty trailů, my jsme si prošli hlavní amfiteátr, koukli zhora, koukli zdola.

U pumpy s drahým benzínem Cestičky v Bryce Canyonu Nad hlavním amfiteátrem

Nad hlavním kaňonem jsou místa jako Sunset a Sunrise point, která se nabízejí nejlepší výhled během západu a východu slunka. My jsme bohužel měli zataženo, ale za dobrých podmínek může být kaňon s protahujícími se stíny a v zlatavém západu moc pěkný. Pro případ špatného počasí měli na Sunset pointu fotku, jak by to taky mohlo vypadat.

Místní veverka Ala v červené záplavě Rodinný výlet

Vypadá to dobře, ale možná o něco víc se nám líbil Red Canyon, který se rozkládá západně od Bryce Canyonu. Protože je menší a málo známý, nikdo tam nebyl, takže jsme si mohli vychutnat samotu skalních věží a masivních borovic, které rostou z červeného písku.

Kuželky Lehká ženština Westernový styl

Zion National Park - Cestování po Americe - Escalante

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Escalante Jít a hledat Escalante Zion National Park Cestování po Americe Poslední míle

Nejnovější články

Puťák pro psa Cesta za Harry Potterem Vezmeme to od Počátků Hochkogel aneb uděláme si to pěkný! Orlí stezka aneb "jen aby to nebylo moc měkký"

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2023 Roman Hubáček