[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Bryce Canyon

5.5.2008 - 6.5.2008

Naše další zastávka na cestě za poznáním jihozápadu USA - Bryce Canyon. Ukousnutá hrana náhorní planiny byla natolik zvětralá a z různorodého materiálu, že byla působením větru a deště ohlodána docela zvláštním způsobem.

Bryce Canyon

Říkají tomu tady HooDoo. Je to sloup z červeného kamene který zůstal, když okolní měkčí usazeniny podlehly zubu času. Mají jich tu plné tři amfiteátry, za mírný poplatek (myslím $25 za auto, vstup platí na následujících 7 dní) si jich můžete užít do sytosti. Pro turisty jsou tu připravené spousty trailů, my jsme si prošli hlavní amfiteátr, koukli zhora, koukli zdola.

U pumpy s drahým benzínem Cestičky v Bryce Canyonu Nad hlavním amfiteátrem

Nad hlavním kaňonem jsou místa jako Sunset a Sunrise point, která se nabízejí nejlepší výhled během západu a východu slunka. My jsme bohužel měli zataženo, ale za dobrých podmínek může být kaňon s protahujícími se stíny a v zlatavém západu moc pěkný. Pro případ špatného počasí měli na Sunset pointu fotku, jak by to taky mohlo vypadat.

Místní veverka Ala v červené záplavě Rodinný výlet

Vypadá to dobře, ale možná o něco víc se nám líbil Red Canyon, který se rozkládá západně od Bryce Canyonu. Protože je menší a málo známý, nikdo tam nebyl, takže jsme si mohli vychutnat samotu skalních věží a masivních borovic, které rostou z červeného písku.

Kuželky Lehká ženština Westernový styl

Zion National Park - Cestování po Americe - Escalante

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Escalante Jít a hledat Escalante Zion National Park Cestování po Americe Poslední míle

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček