[bobroviny.cz] (c) 2004-2023 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Bangalore

5.10.2012 - 13.10.2012

V říjnu minulého roku jsem byl pracovně v Indii. Trochu jsem se toho bál, ale nakonec to byla zajímavá cesta. Je fajn, když člověk necestuje úplně sám, takže bylo příjemné, že do Bangalore (někdy taky Bengaluru) jsem se vypravil s Rickem.

Přípravy

Začali jsme klasicky - nějaké to očkování (tyfus, žloutenky A/B, atd), indická víza, plánování cesty. Celou dobu jsme byli ve spojení s indickými kolegy, kteří nás ujišťovali, že vlastně nic nepotřebujeme, taxík bude zařízený a podobně. První překvapení přišlo v pátek, tedy den odletu. Ráno volal Anil, jestli bychom nemohli let posunout o den nebo dva. V sobotu totiž vypukne velká stávka a nic nebude fungovat. Probrali jsme možnosti - zrušení letu by stálo spoustu peněz a nikdo z Indů nevěděl, co vlastně nebude fungovat. Tak jsme se nakonec rozhodli letět, ono se nakonec uvidí.

První zastávka byla v Dubaji. Přiletěli jsme pozdě v noci, letiště působilo ponuře a všude spali arabové ve svých hábitech. Ale kafe nám prodali dobré a další let byl na čas. Mimochodem, Emirates jsou asi nejlepší aerolinky, které jsem zatím vyzkoušel. Všechno naleštěné, šikovné letušky a dobré jídlo a pití.

Indie

V Bangalore začaly první potíže - taxíky opravdu nefungovaly. Domluva nebyla úplně jednoduchá, jednak kvůli jazyku a jednak kvůli skupinám stávkujících, kteří evidentně nechtěli, abysme něco sehnali. Naštěstí skupina ochotných někoho odvézt byla taky poměrně početná, takže jsme nakonec nasedli a jeli.

 

Navigace

Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Nejnovější články

Puťák pro psa Cesta za Harry Potterem Vezmeme to od Počátků Hochkogel aneb uděláme si to pěkný! Orlí stezka aneb "jen aby to nebylo moc měkký"

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2023 Roman Hubáček