[bobroviny.cz] (c) 2004-2020 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Bangalore

5.10.2012 - 13.10.2012

V říjnu minulého roku jsem byl pracovně v Indii. Trochu jsem se toho bál, ale nakonec to byla zajímavá cesta. Je fajn, když člověk necestuje úplně sám, takže bylo příjemné, že do Bangalore (někdy taky Bengaluru) jsem se vypravil s Rickem.

Přípravy

Začali jsme klasicky - nějaké to očkování (tyfus, žloutenky A/B, atd), indická víza, plánování cesty. Celou dobu jsme byli ve spojení s indickými kolegy, kteří nás ujišťovali, že vlastně nic nepotřebujeme, taxík bude zařízený a podobně. První překvapení přišlo v pátek, tedy den odletu. Ráno volal Anil, jestli bychom nemohli let posunout o den nebo dva. V sobotu totiž vypukne velká stávka a nic nebude fungovat. Probrali jsme možnosti - zrušení letu by stálo spoustu peněz a nikdo z Indů nevěděl, co vlastně nebude fungovat. Tak jsme se nakonec rozhodli letět, ono se nakonec uvidí.

První zastávka byla v Dubaji. Přiletěli jsme pozdě v noci, letiště působilo ponuře a všude spali arabové ve svých hábitech. Ale kafe nám prodali dobré a další let byl na čas. Mimochodem, Emirates jsou asi nejlepší aerolinky, které jsem zatím vyzkoušel. Všechno naleštěné, šikovné letušky a dobré jídlo a pití.

Indie

V Bangalore začaly první potíže - taxíky opravdu nefungovaly. Domluva nebyla úplně jednoduchá, jednak kvůli jazyku a jednak kvůli skupinám stávkujících, kteří evidentně nechtěli, abysme něco sehnali. Naštěstí skupina ochotných někoho odvézt byla taky poměrně početná, takže jsme nakonec nasedli a jeli.

 

Navigace

Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Nejnovější články

Celostátní karanténa Přes Rychlebky Kočkový schodiště a sloťák s bouřkou v zádech Korutany 25 Pramenů

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2020 Roman Hubáček